How Much Does It Take to Become a Personal Trainer?

Hey Guys!

A lot of things happened lately. Mainly, they are related to broadening my knowledge about weight training and personal training because like I’ve said before this is what I want to do in the future.

First, I will tell you a little about Personal Trainer Course that I finally managed to attend (I dreamed about it for a long time so it was quite a big deal for me). How I feel about it? I had no idea what to expect, I was extremely curious and excited about the whole week of learning. So let me say that it was definitely… INTENSE. The amount of knowledge that was shared with us was huge and I was wondering how to put all the pieces together so I won’t forget anything. A lot of things I learnt were all new to me, some I didn’t even expect. There were topics that surprised me and changed my outlook on certain things. Instructors thoroughly explained the practical elements of the job like how to work with clients or how to exercise properly. It’s crazy that a lot of people, who go to the gym, are not aware of mistakes they make while doing so-called simple exercises like squats. After a week of intense working out and learning tons of new things a lot has changed in my mind. Now I have a totally different point of view. I had no idea about some things before the course. That’s why I can say that I’m happy and even more motivated to further expand my knowledge. I know what I should do and how I can help others to exercise safely and effectively.

Second, I’ve just finished the course about creating workout plans that took place in Wroclaw. I have to admit it happened 100% spontaneously. The moment I saw it I thought it would be great to go and I made a decision a week before. I literally organized everything last minute! Hahaha 😀 I have to admit though that it was a really great idea and even greater weekend! The course was carried out by two amazing guys who know so much they could probably be talking about one thing for a week! So I’m really really happy that I could have been there and learn from such people. Again, it was lots of new things but also some I’ve heard of before, which were presented in a whole different way, supported by strong arguments.

Now I’m on my way to gain all the knowledge I can and trust me there is so much of it! It requires a lot of time and to be honest those are topics that you need to learn and read about your whole life. There are many courses and training ahead of me, some of them are on my to-do-soon list 😀 So keep your fingers crossed and I will definitely keep you posted!

Karolina Bigger Than Limits’


HEJ!

Mam Wam troszkę rzeczy do przekazania, bo w ostatnim czasie dużo, dużo się wydarzyło dotyczących głównie poszerzania mojej wiedzy w zakresie treningu siłowego, w głównej mierze personalnego, bo aktualnie na tym chcę się skupić i jak już pisałam w ostatnim poście, z tym wiążę swoje przyszłe, dalsze lub bliższe plany.

Tak więc na pierwszy ogień leci  kurs trenera personalnego, który w końcu udało mi się zrealizować, a marzyłam o tym od dłuższego czasu. Jeśli chodzi o takie moje prywatne odczucia, to nie do końca wiedziałam czego się spodziewać, byłam mega ciekawa, podekscytowna tym, że przewinę się przez bardzo, bardzo intensywny tydzień. No i powiem tak, BYŁO INTENSYWNIE! 😀 ilość wiedzy, która została nam przekazana była przeogromna, zastanawiałam się gdzie, jak i kiedy to wszystko poukładać, żeby się nie pomieszało i zostało w głowie. Wiele rzeczy, które tam usłyszałam były dla mnie totalną nowością, czymś czego bym się nie spodziewała. Były tematy, które na maxa mnie zadziwiły, zmieniły moje postrzeganie różnych rzeczy. Przede wszystkim wyjaśnienie wszystkiego od technicznej strony było super, czyli jak pracować z klientem, jak wykonywać ćwiczenia. Tak naprawdę człowiek chodząc na siłownię często nie zdaje sobie sprawy z tego, ile błędów można popełnić nawet przy takim zwykłym jakby się mogło wydawać ćwiczeniu, czyli przysiadach. Po tygodniu intensywnych treningów i tonach wiedzy bardzo dużo pozmieniało się w mojej głowie, postrzeganie niektórych rzeczy, troszkę inne spojrzenie na to wszystko niż tydzień przed kursem. Dlatego mogę w pełni powiedzieć, że jestem zadowolona, jeszcze bardziej zmotywowana do działania, do poszerzania wiedzy, która została mi przekazana. Wiem, na co zwracać uwagę i w jakich aspektach mogę pomóc innym, żeby mądrze, bezpiecznie wykonywali ćwicznenia, a zarazem tak, by przynosiły one efekt.

Druga sprawa to świeżo co odbyte szkolenie z programowania treningowego we Wrocławiu. Tutaj muszę przyznać, że był to totalny spontan! 🙂 W momencie, jak zobaczyłam, że coś takiego się odbędzie od razu pomyślałam, że super byłoby pojechać, no i tak naprawdę jakiś tydzień przed podjęłam decyzję. Na ostatni dzień załatwianie noclegu, biletów i całej reszty! hahaha 🙂 ale muszę przyznać, że był to mega trafiony wyjazd, fajnie spędzony weekend. Szkolenie prowadziła dwójka super gości, którzy wiedzę mają taką, że mogliby o jednej rzeczy opowiadać przez tydzień! Także bardzo, baaardzo się cieszę, że udało mi się tam być i szkolić się u takich ludzi. Znowu była to maksymalna dawka wiedzy, sporo nowych rzeczy, ale też takich, o których już słyszałam, a na szkoleniu były przedstawione w zupełnie inny sposób, poparte solidnymi argumentami. 

Aktualnie jestem na etapie zdobywania tej całej wiedzy i powiem Wam, że tego jest naprawdę masa! trzeba ogromnej ilości czasu, żeby to wszystko przyswoić, a tak naprawdę są to tematy, których trzeba uczyć się całe życie, czytać, szkolić się itd. Przede mną na pewno jeszcze sporo kursów i szkoleń, już nawet kilka mam w planach 😀 tak więc trzymajcie kciuki, a o wszystkich nowościach będę dawać znać na bieżąco.

Karolina Bigger Than Limits’

Leave a Comment